Lazer Epilasyon

Candela İpek Epilasyon

Candela İpek Epilasyon Nedir? Lazer epilasyon uygulaması çeşitleri birden fazla seçeneğe ayrılmaktadır. Kullanılan farklı türlerin olması, cihazın dalga boyu, uygulama bölgelerine etkisi ve cihaz özelliklerine...

Detaylı Bilgi
Kadın Lazer Epilasyon

İşlem Sayısı 6-8 Seans İşlem Süresi 15 dk / bir bölge Anestezi Yok Hassasiyet Süreci Yok İşe Dönüş Aynı Gün Kalıcılık Sürekli Hastanede Yatış Yok...

Detaylı Bilgi
Erkek Lazer Epilasyon

İşlem Sayısı 6-8 Seans İşlem Süresi 15 dk / bir bölge Anestezi Yok Hassasiyet Süreci Yok İşe Dönüş Aynı Gün Kalıcılık Sürekli Hastanede Yatış Yok...

Detaylı Bilgi

Lazer Epilasyon Uygulama Bilgisi

İşlem Sayısı

6-8 Seans

İşlem Süresi

15 dk / bir bölge

Anestezi

Yok

Hassasiyet Süreci

Yok

İşe Dönüş

Aynı Gün

Kalıcılık

Sürekli

Hastanede Yatış

Yok

Tam İyileşme

Hemen

İçindekiler

Lazer Epilasyon Nedir ?

Lazer epilasyon hizmeti, istenmeyen tüy köklerini kalıcı bir şekilde ortadan kaldırmak amacıyla kullanılan uzmanlık gerektiren bir teknolojidir. Bu yöntemde, insan bedenindeki istenmeyen tüy kökleri, tek dalga boyundaki görünmeyen ışınlar kullanılarak hedeflenerek tahrip edilmekte ve en kısa sürede kalıcı olarak yok edilmektedir.

Tarihsel bir perspektiften bakıldığında, tüylerin alınması uygulaması aslında Kleopatra’nın M.Ö 69 yılında tüylerini almak için bal peteği ve ağda benzeri karışımları kullanmaya başladığı döneme kadar uzanmaktadır. Ancak, o dönemde kullanılan yöntemler, özellikle deniz kabukları gibi nesnelerin kullanımıyla oldukça ağrılıydı. Roma İmparatorluğu’nda tüysüz olmak, soyluluğun ve zenginliğin bir göstergesi olarak kabul edilirken, erkeklerde göğüs kıllarının bulunması “medeniyetten uzak” olarak algılanmaktaydı.

Tüy alımı pratiği, 19. yüzyılda usturanın keşfi ile erkekler üzerinde daha fazla popülerlik kazandı. Ancak, 20. yüzyılın ortalarında kullanılmaya başlanan ağda yöntemi ağrılı bir süreçti ve iz bırakma riski taşıyordu.

Lazer epilasyonun modern formu, 1998 yılında Massachusetts General Hospital’da çalışan bir grup doktorun Einstein’in ‘zaman ve kuantum’ teorisine dayanarak yayınladığı bir makale ile ortaya çıktı. Bu makale, lazer ışınlarının tüy dökme işleminde kullanılabileceğini öne sürerek, lazer epilasyonun temellerini atmıştır.

Teknolojik ilerlemelerle birlikte, lazer epilasyon cihazlarının güvenliği, ısı dereceleri ve teknik sorunları üzerindeki kontroller artmış, günümüzde farklı çeşitlerde uygulamalar ile tüylerin tamamen yok edilmesi sağlanmıştır. Shinest Clinic olarak sunduğumuz hizmet, bu teknolojik gelişmelerin en son noktasında yer alarak, hızlı, etkili ve güvenli bir lazer epilasyon deneyimi sunmaktadır. Bu sayede, tüy alma işlemi sadece rutin bir uygulama haline gelmekle kalmayıp, aynı zamanda zaman kaybını da en aza indirmektedir.

Lazer Epilasyon - Shinest Estetik

Lazer Epilasyonda Profesyonel Hizmet; Shinest Esthetic

Lazer Epilasyon, birçok epilasyon çeşidine kıyasla daha kalıcı ve sağlıklı bir yöntem olarak nitelendirilmektedir. Hem kadınlarda hem erkeklerde, istenmeyen tüylerin yok edilmesi ve bu işlemin kalıcılığının sağlanılması için kullanılmaktadır. Lazer epilasyon işlemleri acısız ve ağrısız seanslardan oluşmaktadır. Özellikle doğru lazer epilasyon cihazlarının kullanılması ve seanslar sırasında yapılması gereken işlemlerin uzman personeller tarafından yapılması etkili bir hayli arttırmaktadır. Aynı şekilde cilt bariyerinizin ve kıl köklerinizin zarar görme durumu da aldığınız hizmete göre değişiklik göstermektedir. Profesyonel bir lazer epilasyon işlemi, zararsız bir uygulamadır.

İşlemin uygulanması sırasında, kesin olarak doğru cihazların kullanılması önerilmektedir. Hemen her bölgeye, cilt tipine ve renge hitap edebilen, kıl yapısını rahatla algılayan cihazların kullanılması, istenilen sonuç oranlarının alınmasına da destek olmaktadır. Lazer epilasyon uygulamaları sırasında, ne kadar sürede sonuç alınabileceği, yüzde kaç oranında azalma ve seyrelme görüleceği de yine uzman görüşüne göre belirlenebilecek bir durumdur. Shinest.com.tr bünyesinde yer alan uzmanlarımız, gerekli incelemelerin ardından sizlere kaç seans sonrasında sonuç alabileceğiniz ve artık istenmeyen tüylerinize veda edeceğiniz konusunda kapsamlı bir bilgi aktarımı yapmaktadır.

Sunulan hizmetler, kaliteli çalışma sistemlerimiz ve dönemin en iyi, son teknoloji hizmetlerini sunan cihazlarımızla, kullanıcı deneyimlerine odaklı olduğumuzu görmeniz de mümkündür. Çünkü Shinest.com.tr olarak sunduğumuz hizmetlerimizde asıl amaç, tüyü hedef almak değildir. Tüy, kıl kökünün varlığıyla birlikte kendini yenilemektedir. Bu yüzden de lazer epilasyon sırasında hedeflenen asıl durum, kıl kökünün yok edilmesidir. Özellikle yeni nesil cihazımız ve çalışmalarımızla hedefimiz, tüyün gelişimine destek olan kök hücrenin bozulmasıdır. Bu işlem, kasıtlı olarak yapılırken asıl hedef, tüylerin cilt yüzeyindeki varlığının ortadan kaldırılması olarak bilinmektedir. Yani uygulama sonrasında kıl köklerinin yok olması, kıl ve tüy oluşumunun da engellenmesine neden olmaktadır.

Peki Nedir Bu Lazer Epilasyon?

Lazer epilasyon, vücudun tüylerden arındırılması için kullanılan ve uzun yıllardır kullanılan bir işlem olarak bilinmektedir. Vücudun hemen her bölgesine uygulanabilmesi mümkündür. Ayrıca işlemler, seans seans olmak üzere düzenlenmektedir. Uygulamaya başlamadan önce de yapılması gereken bazı detaylar bulunmaktadır. Shinest uzmanlarımız, sizleri epilasyon sürecine başlamadan önce, en iyi şekilde bilgilendirmekte ve süreç içerisinde sizlere kusursuz bir hizmet sunmaktadır. Beklentilerinizin üstüne çıkmanız ve çalışmalarınızı profesyonel sonuçlarla birleştirebilmeniz için gerekli her aşamada doğru bilgilerden faydalanabileceğinizden emin olabilirsiniz.

Bu aşamada ilk olarak yapmanız gereken, uygulamadan önce, on beş gün boyunca, tüylere dokunmamaktır. On beş gün kadar tüylerin alınmamış olmasının asıl amacı da tüylerin sertliğinin ve miktarının görülmesidir. Nasıl bir sürecin beklendiği ve lazer cihazlarının verimliliğinin arttırılması gibi noktalarda da bu durum önemlidir. Kıl yapısının, tüylerin yoğunluğunun ve buna benzer verilerin not alınması, planlanması gibi işlemlerin ardından, uygulamanın yapılması gereken bölgede temizlik gerekmektedir.

Temizliğin hassas bir biçimde yapılması, cildin kıldan arındırılması gerekmektedir. Çünkü uygulanan lazer epilasyon işlemi sırasında işleminin en iyi şekilde sonuçlanması için kılların uzun olmaması önemlidir. Kıl tipinin ne olduğu, cildin tipi ve bölgesi de tıpkı bu durum gibi uzmanlar tarafından en iyi şekilde incelenmektedir. İnceleme işlemlerinin ardından, kıl köklerine lazer atışlarının yapılmasıyla gerçekleştirilen bir işlem olarak da nitelendirilmektedir. İşlemlerin seanslara bölünmesi ve belirli periyotlarla tekrarlanması da önemli bir noktadır. Asıl amaç kıl kökünün yok edilmesi olduğundan Shinest, seanslar sırasında son teknoloji ekipmanları ve uzman personelleriyle, ihtiyacınız olan uygulama ve cihaz kullanımını sağlamaktadır. Uygulamaların kalite standartlarına denk olması konusunda da herhangi bir eksiklik söz konusu değildir. Yeni dönem avantajlarıyla bir arada sunulan hizmetler, kıl problemlerinin ortadan kalkması, sürecin en iyi şekilde tamamlanması gibi sonuçlara bağlanmaktadır.

Lazer tedavileri, estetik anlamda en çok kullanılan tedavi yöntemlerinden biri olarak bilinmektedir. Çünkü lazer tedavileri, kimyasal peeling, leke tedavisi gibi birçok alanda rahatlıkla kullanılabilmektedir. İnce kırışıklıkların ortadan kaldırılması, cildin daha iyi ve sağlıklı görülmesi için de lazer tedavileri kullanılmaktadır. Aynı zamanda kişilerin epilasyon uygulamaları sırasında da lazer desteği aldığı bilinmektedir. Shinest Estetik bünyesinde de bu geniş yelpazeden ötürü lazer tedavilerine büyük bir önem verilmektedir. Uygulamalar, lazer cihazları yeni teknolojilere ve gelişime uygun olacak şekilde devam ettirilmektedir. Özellikle uygulamaların daha iyi sonuçlar alabilmesi ve başarılı hizmetlerin sunulması için uzman bir hizmet sunulmaktadır.

Shinest Esthetic Lazer Epilasyon Süreci Nasıldır?

Shinest Esthetic, lazer epilasyon süreci, kişiden kişiye değişkenlik göstermektedir. Yani lazer epilasyon uygulamalarının kaç seansta istenilen sonucu vereceği net olarak bilinmemektedir. Çünkü uygulama sırasında, kişinin kıl yapısı ve kıllanma bölgeleri, lazerin uygulama etkinliğinin değişmesine neden olmaktadır. Uygulama sırasında tek seansta sonuç almak mümkün olmadığı gibi, seans sayısı yine kıl tipi, kıl yapısı ve yoğunluğuna göre birbirinden ayrılmaktadır. Shinest Esthetic de bu konuda oldukça bilinçli bir şekilde hareket etmektedir. Hizmetlerine ve çalışmalarına sahip olduğu profesyonellik çok net bir biçimde yansımaktadır. İşlem öncesinde, sizlere Candela lazer epilasyon hakkında kapsamlı bir bilgi vermektedir. Hizmetleri sırasında iletişime de değer vermesinden ötürü, sizlere bilmediğiniz bir hizmet vermek yerine, doğru bilgiyle buluşmanızı da önemsemektedir. Sizlere sunduğu hizmetler içerisinde hemen her detay hakkında bilgi verirken, ayrıca seans süreçlerinin bölgenin genişliğine göre de değiştiği bilinmektedir. Yani seanslar lazer epilasyon bölgesine bağlı olarak birbirinden ayrılmaktadır.

Bu seçeneklere örneklendirmeler yapmak gerekirse de bacak bölgesi lazer epilasyonları altı seansla sınırlı kalabilirken, kol, ense ve bıyık gibi bölgelerde lazer epilasyon işlemleri on seansa kadar uzayabilmektedir. Seansların tüm vücut olarak alınabildiği gibi bölgesel lazer epilasyon da yapılmaktadır. Bu tamamen ihtiyaca ve beklentilere göre yapılmış bir işlem olarak bilinmektedir.  Shinest Esthetic bu aşamada sunduğu profesyonel hizmet, kaliteli çalışma prensipleri ve sağlam altyapısının ayrıcalıklarıyla öne çıkmaktadır. Sizlere sunduğu epilasyon hizmetinde, süreci en iyi şekilde yönetirken, ilk andan itibaren beklentilerinize uyum sağlamayı hedeflemektedir. Bu yüzden son dönemlerde, güzellik ve kozmetik alanında, tercih edilen en iyi ekipmanlar, en iyi ürünler ve hizmet standartlarıyla, profesyonelliği bir araya getirmektedir. Lazer epilasyon uygulamalarındaysa genel olarak istenilen sonuçların alındığı ve kılların büyük oranda yok edildiği gözlemlenmektedir.

Lazer Epilasyonda Shinest Esthetic Artıları Nelerdir?

Lazer epilasyon yaptırmak istenildiği zaman dikkat edilmesi gereken bazı detaylar bulunmaktadır. Bu detaylar, işlem kritiklerine ve uygulama sonuçlarına bağlı olarak incelenmelidir. Özellikle hem olumlu sonuç alabilmek hem de vücut sağlığınızı koruyabilmek için bu detaylar olmazsa olmaz noktaları da içerisinde bulundurmaktadır. Bunların her birini bir arada bulunduran adres de elbette ki Shinest Esthetic olarak tanınmaktadır. Tavsiye ve başarı puanlamasıyla öne çıkan Shinest Esthetic¸ güvenilirlik konusunda en iyilerden biri olarak anılmaktadır. Çünkü çalışmalarını ve lazer epilasyon uygulamalarını FDA onayı olan cihazlarla birlikte sürdürmektedir.

Yenilikçi teknolojileri kullanıyor olması, lazer epilasyon çalışmalarında çok daha büyük bir başarı sahibi olduğunun da göstergesidir. Özellikle dönemin en iyi cihazları olan, Candela İpek Epilasyon gibi işlemleri kullanmaktadır. Buz başlık kullanımı gibi artılar da bunlardan biri olarak görülmektedir. Yani Shinest Esthetic bünyesinde kullanılan epilasyon cihazları, hemen her tene uygulama yapabilen, ince kıllarda etkisi olan, güvenli ve yan etkisi olmayan cihazlardan oluşmaktadır.

Lazer epilasyon seanslarının ağrısız ve konforlu olması için de özenli bir çalışma yürüttüğü bilinmektedir. Gerek seçim yaptığı cihazlar, uygulama süreçleri gerekse hizmet verilen ortam ve hizmet veren personellerle, Shinest Esthetic en doğru tercihlerden biridir. Sizleri yenilik ve gelişim süreçleriyle buluştururken var olan endişelerinizi bir kenara bırakmanız, daha sağlıklı bir süreçten geçmeniz konusunda memnuniyetle buluşturmaktadır. Shinest Esthetic epilasyon hizmetleri farkıyla, istenmeyen tüylerden kurtulmanız, kendinizi daha bakımlı ve temiz hissetmeniz mümkündür. Kaliteli hizmetler, yenilikçi teknolojiler ve uzman desteğinden faydalanmak ve bilgi almak için bizlere ulaşabilir, her an tüysüz, bakımlı bir görünüme merhaba diyebilirsiniz.

Tüy ve Kıllanmanın Nedenleri Nelerdir?

Tüy ve kıllanmanın karmaşık sebeplerini anlamak ve etkili çözümler sunmak için uzmanlıkla çalışıyoruz. Tüylenme ve kıl gelişiminin kalıtsal faktörlerle birlikte çeşitli çevresel etkenlerden kaynaklandığını bilmekteyiz.Hastalıkla ilişkilendirilen tüylenme durumlarının %70’i polikistik over sendromu ve endokrin bozukluklarına bağlıdır.

Bununla birlikte, tüylenmenin diğer olası nedenleri şunlardır:

 • Kalıtsal nedenler ve hormonal dengesizlikler
 • Ergenlik ve menopoz dönemi sendromu
 • Kullanılan doğum kontrol hapları
 • Doğum sonrası hormon değişiklikleri
 • Kortizon kullanımı
 • Aşırı adrenalin salgılanması
 • Yumurtalıklarda meydana gelen tümör veya kistler
 • Tiroid bezlerindeki düzensizliklerin neden olduğu östrojen hormonundaki dengesizlikler
 • Depresyon durumu
 • Ağda, cımbız ve jilet gibi tüy alma araçlarının kullanımı

Shinest Clinic olarak, tüy ve kıllanmanın bu çeşitli nedenlerini anlamak ve kişiselleştirilmiş çözümler sunmak için bilimsel yaklaşımlarımızı kullanıyoruz. Müşterilerimize uzmanlığımızı sunarak, tüy alma süreçlerinde etkili sonuçlar elde etmelerine yardımcı oluyoruz.

Lazer Epilasyonda Ten Renginin Önemi

Lazer epilasyon konusundaki bilimsel perspektifimizi paylaşmak ve müşterilerimize daha ayrıntılı bir anlayış sunmak istiyoruz. Lazer epilasyon, melanin adı verilen pigmentin kıl kökünde bulunması esasına dayanır. Ancak, bu işlemde lazer ışınlarının etkili olabilmesi için bu pigmentin görünmesi gerekmektedir.

Genellikle açık ten rengine sahip bireylerde melanin seviyesi düşük olduğundan, lazer ışınları kıl köklerini tam olarak algılamakta zorlanabilir. Bu durum, lazer epilasyon işleminin geç sonuçlar doğurmasına veya uygunsuz olabileceğine işaret edebilir. Aksine, açık tenli kişilerde dahi koyu renkli kıl kökleri bulunması, lazer epilasyonun etkinliğini artırabilir ve daha hızlı sonuçlar elde edilmesine yardımcı olabilir.

Lazer epilasyonun etkinliği aynı zamanda ten rengi ile de yakından ilişkilidir. Ten rengi daha koyu olan bireylerde melanin seviyesi yüksek olduğundan, lazer ışınları kıl köklerini daha kolay görebilir. Bu durum, lazer epilasyonun esmer veya bronz ten rengine sahip kişilerde daha etkili olmasını sağlar, çünkü yüksek melanin seviyesi lazer ışınlarının kıl köklerine daha etkin bir şekilde ulaşmasını sağlar. Shinest Clinic olarak, lazer epilasyon hizmetimizde bilimsel temellere dayanarak, her bir müşterimizin benzersiz cilt özelliklerini dikkate alarak en etkili sonuçları elde etmeye odaklanıyoruz.

Lazer Epilasyonun Başarısının Etkileyen Faktörler Nelerdir?

Lazer epilasyonun başarısını belirleyen temel faktörleri bilimsel bir bakış açısıyla değerlendiriyor ve müşterilerimize en etkili sonuçları sunma odaklı hizmet veriyoruz. Bir epilasyon işleminin başarılı olabilmesi için dört kritik faktör göz önüne alınmalıdır:

1. Cihaz Seçimi

İlk ve en önemli adım, cilt rengine uygun bir cihazın seçilmesidir. Doğru cihaz seçimi, işlemin verimli ve başarılı bir şekilde gerçekleşmesini sağlar. Cihazın, müşterinin cilt rengine uygunluğu, doğru doz ayarları ve teknolojik özellikleri, lazer epilasyonun etkinliği açısından kritik önem taşır.

2. Cilt Rengi

Cilt rengi, lazer epilasyonun etkinliğini etkileyen önemli bir faktördür. Açık ten rengine sahip bireylerde melanin seviyesi düşük olduğundan, lazer ışınının cilt tarafından daha az emilmesi ve kıl köküne daha fazla odaklanması mümkündür. Bu durum, işlemin başarılı sonuçlanmasına katkıda bulunur. Ancak, cilt rengi koyu olan kişilerde, yüksek melanin seviyeleri nedeniyle dikkatli doz ayarlamaları yapılmalıdır, böylece cilde zarar verilmez.

3. Kıl Rengi

Lazer ışınlarının kıl köklerini etkili bir şekilde görmesi, başarıyı belirleyen bir diğer önemli faktördür. Kalın ve koyu renkteki kıl kökleri, lazerin hedefini daha iyi belirlemesine ve kıl köklerini daha etkili bir şekilde tahrip etmesine olanak tanır. Ancak, ince ve açık renkteki kıl kökleri, lazer ışınlarının görünürlüğünü azaltabilir veya engelleyebilir.

4. Cinsiyet

Lazer epilasyon, hem kadınlar hem de erkekler için uygundur; ancak başarı oranları, seçilen cihaz ve uygulama tekniklerine bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Erkeklerde, kıl köklerinin genellikle daha kalın olması nedeniyle başarı oranı kadınlara göre değişkenlik gösterir. Bu nedenle, cinsiyet faktörü, lazer epilasyon uygulamalarında dikkate alınması gereken önemli bir parametredir.

Shinest Clinic olarak, her müşterimizin benzersiz ihtiyaçlarını ve özelliklerini değerlendirerek, en uygun cihazı seçiyor ve uzman ekibimizle güvenli, etkili ve kişiselleştirilmiş lazer epilasyon deneyimi sunuyoruz.

Lazer Epilasyon Çeşitleri Nelerdir?

Cilt tipi, cinsiyet ve kıl kökü rengi gibi bireysel faktörlere odaklanarak, her müşterimizin benzersiz ihtiyaçlarına uygun epilasyon çözümleri sunuyoruz. Gelişen teknolojiyle birlikte, farklı cilt tiplerine ve özelliklerine uygun çeşitli epilasyon cihazları geliştirilmiştir. Bu cihazlar arasında;

Ruby Lazer Epilasyon Cihazı

694 nm dalga boyuyla çalışan Ruby lazer, özellikle kısa tüylerde ve açık renkli cilt tiplerinde daha etkili olmaktadır. Küçük ve ince tüylerin bulunduğu bölgelerde, özellikle dudak üstü gibi hassas alanlarda tercih edilmektedir.

Buz Lazer Epilasyon (Diode Lazer)

Diode lazer olarak da bilinen buz lazer, genellikle 800 nm dalga boyunu kullanarak ince tüyler üzerinde etkilidir. Soğutucu jel işlemiyle öncesinde cildi koruyan bu lazer, yakın mesafeden uygulanır. Diode lazer, batık kıl köklerine karşı etkili olmanın yanı sıra manuel ayarlama özelliği ile koyu cilt tonlarına sahip bireylerde güvenli bir şekilde uygulanabilir.

 

Alexandrite Lazer Cihazı

755 nm dalga boyuyla çalışan Alexandrite lazer cihazı, büyük bir başlığa sahip olmasıyla geniş alanlarda kullanım kolaylığı sunar. Yüksek seviyede soğutma işlemi sayesinde cilde zarar verme riski en aza indirilir. Genellikle açık ten renklerine sahip bireylerde tercih edilen bir epilasyon çözümüdür.

Nd: Yağ Lazer Epilasyon

1064 nm dalga boyuna sahip Nd: yağ lazer epilasyonu, geniş başlığı ve uzun atışları ile dikkat çeker. Bu lazer, koyu ve açık ten renklerine sahip kişilere uygulanabilir. Diğer epilasyon cihazlarından farklı olarak, ısı atışlarını daha fazla hissettirebilir, ancak geniş uygulama alanı ve uygunluğuyla ön plana çıkar.

Shinest Clinic olarak, her bir müşterimizin benzersiz cilt özelliklerini dikkate alarak, en uygun epilasyon çözümlerini sunmak için uzman ekibimizle birlikte çalışıyoruz. Her bir cihazın avantajlarını ve özelliklerini değerlendirerek, güvenli ve etkili sonuçlar elde etmenize yardımcı oluyoruz.

Shinest Clinic Lazer Epilasyon Randevu Talebi

Lazer Epilasyon Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Müşterilerimizin güvenliği ve en etkili sonuçları elde etmeleri için lazer epilasyon öncesinde dikkate almaları gereken önemli adımları sizinle paylaşıyoruz. Uzman doktor yaklaşımıyla, bu önerilere dikkat edilmesi, lazer epilasyon deneyiminizi optimize etmek açısından kritiktir.

1. Tüy Alma İşlemleri: Lazer ışınlarının kıl kökünü etkili bir şekilde algılayabilmesi için en az 20 gün önce cımbız, epilatör veya ağda gibi yöntemlerle tüy alma işlemleri yapılmamalıdır. Bu, lazer epilasyonun daha etkili olmasına katkı sağlar.

2. Solaryum ve Bronzlaşma: Epilasyondan en az 1 veya 1,5 ay öncesinde solaryum veya bronzlaşma uygulamalarından kaçınılmalıdır. Bu uygulamalar, cildin renk tonunu değiştirerek lazerin kıl köklerini hedeflemesini zorlaştırabilir.

3. İlaç Kullanımı ve Deri Hastalıkları: Kullanılan ilaçlar veya varsa bilinen deri hastalıkları, epilasyon öncesinde uzmanlarımıza bildirilmelidir. Bu, güvenli bir uygulama için önemlidir.

4. Önceki Cilt İşlemleri: Son 6 ay içinde yapılan sivilce tedavileri veya cilt altı işlemleri varsa, bu durumlar mutlaka belirtilmelidir. Bu bilgiler, lazer epilasyon sürecini etkileyebilecek potansiyel faktörleri ortaya çıkarır.

5. Peeling Ürünleri ve İşlemler: Epilasyondan 15 gün önce kimyasal içerikli deriyi soyan peeling ürünlerinden ve işlemlerinden uzak durulmalıdır. Derinin bu tip ürünlerle tahribata uğraması, lazerin cilde daha hassas bir şekilde etki etmesine neden olabilir.

6. Tüy Hazırlığı: Seansa bir gün önce, tüyler jilet yardımıyla kısaltılmalıdır. Bu, lazer ışınlarının kıl köklerine daha etkin bir şekilde nüfuz etmesine yardımcı olur.

7. Makyaj Temizliği: Yüz bölgesine yapılacak lazer epilasyon uygulamasına girmeden önce, ciltteki makyajın tamamen çıkarılması veya hiç yapılmaması önemlidir. Makyajın cilde olan etkisi, lazerin doğru hedefi bulmasını zorlaştırabilir.

Shinest Clinic olarak, bu önlemleri titizlikle uygulayarak, müşterilerimize güvenli, etkili ve kişiselleştirilmiş lazer epilasyon hizmeti sunuyoruz.

Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Lazer epilasyonun bilimsel temellerini ve profesyonel uygulamalarını sizinle paylaşarak, müşterilerimize en güvenli ve etkili hizmeti sunmaktan gurur duyuyoruz. Lazer epilasyon işlemi, uzman bir doktorun rehberliğinde adım adım uygulanan bir süreçtir.

1. Profesyonel Cihaz Seçimi: İlk olarak, cilt renginize uygun ve uzmanlarımızın önerisi doğrultusunda seçilen bir epilasyon cihazı belirlenir. Bu cihazın doğru seçimi, işlemin verimliliğini artırır ve güvenliği sağlar.

2. Cilt Yüzeyinin Taranması: Uzmanlarımız tarafından belirlenen cilt rengine uygun olan epilasyon cihazıyla cilt yüzeyi lazer ışınları ile taranır. Bu adım, lazer ışınlarının doğru hedefe ulaşmasını ve etkili bir şekilde kıl köklerine nüfuz etmesini sağlar.

3. Melanin Tutulumu: Atılan lazer ışınları, kıl köklerine rengini veren melanin tarafından tutulur. Bu, lazerin kıl kökleri üzerinde odaklanmasını sağlayarak işlemin etkili olmasını temin eder.

4. Isı Enerjisi ve Kıl Kökü Tahribatı: Tüylere etki eden ışınlar, kıl kökünde ısı enerjisine dönüşerek kıl kökünün tahrip olmasını sağlar. Bu süreç, kıl kökünün zayıflamasına ve daha sonra azalmasına yol açar.

5. Belirli Aralıklarla Epilasyon İşlemi: İstenilen bölgelere belirli aralıklarla tekrarlanan epilasyon işlemi, zamanla çıkan tüylerin azaldığını ve cildin istenilen görünüme kavuştuğunu gözlemlenmesine olanak tanır.

Shinest Clinic olarak, lazer epilasyonu bir bilim dalı olarak ele alıyor ve her müşterimizin benzersiz ihtiyaçlarına uygun, güvenli ve etkili çözümler sunuyoruz. Uzman ekibimizle birlikte, en son teknolojiyi kullanarak müşterilerimize kalıcı ve memnuniyet verici sonuçlar elde etmelerine yardımcı oluyoruz.

Lazer Epilasyon Hangi Bölgelere Yapılır?

Lazer epilasyonun geniş kapsamlı ve uzman bir bakış açısıyla uygulandığını vurgulayarak, hangi bölgelere odaklandığımızı sizinle paylaşmak istiyoruz. Uyguladığımız lazer epilasyon hizmeti, profesyonel bir doktor gözetiminde yapılmaktadır, ve müşterilerimize en iyi sonuçları elde etmeleri için geniş bir yelpazede sunulmaktadır.

Yüz Bölgesi: Yüz bölgesine uygulanan lazer epilasyon, özellikle bıyık, çene ve boyun bölgelerindeki istenmeyen tüylerin kalıcı olarak azaltılmasına yönelik etkili bir çözümdür. Uzmanlarımız, cildin hassasiyetini göz önünde bulundurarak bu bölgelere özel bir yaklaşım benimser.

Koltuk Altı: Koltuk altı bölgesine uygulanan lazer epilasyon, bu hassas alanlardaki tüylerin kalıcı olarak giderilmesine yönelik güvenli ve etkili bir seçenek sunar. Uygulama, kişinin cilt tonuna ve tüy yapısına özel olarak planlanır.

Tüm Bacak: Lazer epilasyon, tüm bacak bölgesindeki istenmeyen tüyleri kalıcı olarak azaltmak için tercih edilen bir yöntemdir. Geniş bir uygulama alanı olan tüm bacak epilasyonunda, etkili sonuçlar elde etmek için uzmanlarımız özel bir strateji belirler.

Genital Bölge: Genital bölge lazer epilasyonu, kişisel tercihlere ve rahatlığa odaklanan, güvenli bir şekilde uygulanan bir hizmettir. Uzmanlarımız, bu özel bölgedeki duyarlılıkları göz önünde bulundurarak kişiselleştirilmiş bir yaklaşım sunar.

Sırt Bölgesi ve Göğüs Kısmı: Sırt bölgesi ve göğüs kısmına uygulanan lazer epilasyon, bu alanlardaki tüylerin kalıcı olarak azaltılmasını sağlar. İstenmeyen tüylerden kurtulmak ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak isteyen müşterilerimize özel çözümler sunarız.

Tüm Kol: Tüm kol bölgesine uygulanan lazer epilasyon, kol tüylerinin kalıcı olarak azaltılmasına yönelik hızlı ve etkili bir seçenek sunar. Cilt tipine uygun olarak belirlenen lazer parametreleri ile güvenle uygulanır.

Yüze Hangi Lazer Epilasyon Yapılmalı?

Yüz bölgesindeki tüylenmelerin genellikle hormonal nedenlerle ortaya çıktığını ve bu durumda uzman bir doktora başvurmanın önemine vurgu yaparak, yüz için en uygun lazer epilasyon seçeneklerini sizinle paylaşmak isteriz.

Yüz bölgesine yönelik lazer epilasyon işlemleri, hormonel duyarlılık ve hızlı kıl döngüsü gibi özellikleri göz önüne alarak titizlikle seçilmelidir. İnce tüyleri etkili bir şekilde görebilen diode lazer, yüz bölgesi için ideal bir tercih olabilir. Ancak, yoğun tüylenmeler veya hormonal değişiklikler söz konusu olduğunda, mutlaka bir doktora danışmak ve uzman görüşü almak önemlidir.

Diode Lazer: Yüz bölgesindeki ince tüyleri etkili bir şekilde algılayabilen diode lazer, hormonal duyarlılık ve hızlı kıl döngüsüne karşı etkili bir çözüm sunar. Bu lazer teknolojisi, yüzdeki hassas bölgelerde güvenli ve etkili bir epilasyon deneyimi sağlar.

Alexandrite Epilasyon Cihazı: Alexandrite lazer, geniş bölgelerde daha iyi sonuç verdiği için yüz bölgesi için önerilmez. Bu lazer cihazı, genellikle vücudun diğer bölgelerinde kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Yüz bölgesindeki hassasiyet ve ince tüylerle başa çıkma konusunda diğer lazer teknolojileri daha uygun bir tercih olabilir.

Lazer Epilasyon Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Lazer epilasyon sonrasında optimal sonuçlar elde etmek ve müşterilerimizin cilt sağlığını korumak adına uzman bir doktor titizliğiyle nelere dikkat edilmesi gerektiğini sizinle paylaşıyoruz.

Lazer Epilasyon Sonrasında Cilt Bakımı İpuçları:

 1. Sıcak Su Temasından Kaçının: Epilasyon işleminden sonraki ilk 24 saat içinde sıcak su temasından kaçınılmalıdır. Cilt bu süreçte hassas olduğundan, ılık su kullanımı tercih edilmeli ve cilde nazikçe davranılmalıdır.

 2. Güneş Işıklarından Koruyun: Cildi doğrudan güneş ışıklarına maruz bırakmaktan kaçınılmalıdır. Güneşe çıkılacaksa yüksek faktörlü güneş koruyucular kullanılmalıdır. Bu, cildinizi güneşin zararlı etkilerinden korur ve iyileşme sürecine destek olur.

 3. Solaryumdan Uzak Durun: Epilasyon sonrasında solaryuma girmekten kaçınılmalıdır. Suni bronzlaşma yöntemleri cildinizi tahriş edebilir ve iyileşme sürecini olumsuz etkileyebilir.

 4. Diğer Tüy Alma Yöntemlerinden Kaçının: Epilasyon sonrasında ağda, jilet, epilatör, veya tüy dökücü kremler gibi tüy dökmeye yönelik diğer yöntemler kullanılmamalıdır. Bu, cildinizi tahriş edebilir ve epilasyonun etkilerini azaltabilir.

 5. Yoğun Terlemeye Engel Olun: Yoğun terlemeye neden olan aktivitelerden kaçınılmalıdır. Bu, cildinizi temiz tutmaya yardımcı olur ve enfeksiyon riskini azaltır.

 6. Cildi Tahrişten Kaçının: Epilasyondan hemen sonra kese, peeling gibi cildi tahriş edebilecek işlemlerden kaçınılmalıdır. Cildin dinlenmeye ve iyileşmeye ihtiyacı olduğu bu süreçte, nazik bakım ön planda olmalıdır.

Lazer Epilasyon Ne Kadar Sürer?

Lazer epilasyon süreleri konusunda detaylı bir açıklama yaparak müşterilerimize daha fazla bilgi sunmak isteriz.

Lazer Epilasyon Süreleri: İnce Ayarlar, Etkili Sonuçlar

Lazer epilasyon, tüm vücut veya belirli bir bölgeye uygulandığında süreler arasında farklılıklar gösterir. Bu süreler, işlemin kapsamına, kullanılan cihazın özelliklerine ve uygulanan bölgeye bağlı olarak değişkenlik gösterir.

Tüm Vücut Epilasyonu: Tüm vücuda uygulanan lazer epilasyon işlemi genellikle 45-50 dakika gibi bir sürede tamamlanabilir. Bu süre, vücuttaki geniş alanlarda bulunan tüylerin tek seferde etkili bir şekilde hedef alınmasını sağlamak amacıyla belirlenmiştir. Cihazın gücü ve uygulama teknikleri, sürenin etkili bir şekilde yönetilmesine olanak tanır.

Bölgesel Epilasyon: Belirli bir bölgeye odaklanan epilasyon işlemleri, daha kısa sürelerde tamamlanabilir. Örneğin, yüz bölgesi, koltuk altı veya bikini bölgesi gibi küçük alanlara yönelik uygulamalar 5 ile 10 dakika arasında değişen sürelerle gerçekleştirilebilir. Bu bölgesel epilasyonlar, hassas bölgelerde daha dikkatli bir yaklaşım gerektirir ve müşteri konforunu ön planda tutar.

Epilasyon Sırasında Acı Hissedilir Mi?

Epilasyonun acılı bir deneyim olup olmayacağı kişiden kişiye değişir, ancak Shinest Clinic olarak amacımız her müşterimize en konforlu ve etkili epilasyon deneyimini sunmaktır.

Shinest Clinic olarak, epilasyon sırasında hissedilen acı konusunu detaylı bir şekilde açıklamak ve müşterilerimize net bir bilgi sunmak isteriz.

Epilasyon ve Acı Algısı: Kişisel Faktörlerin Rolü

Epilasyon sırasında hissedilen acı, bireyin acı eşiği ve uygulanan bölgeye göre değişkenlik gösterir. Acı algısı, kişisel bir deneyim olup genellikle subjektif bir değerlendirmedir. Bu nedenle, acı hissiyatı kişiden kişiye önemli ölçüde farklılık gösterir.

Kişinin Acı Eşiği: Her bireyin acı eşiği farklıdır. Acı eşiği düşük olan kişiler, epilasyon sırasında hafif bir sızı veya batma hissi yaşayabilirler. Ancak bu his, genellikle kısa bir süre içinde azalır ve tolere edilebilir bir düzeye gelir.

Uygulanan Bölge: Epilasyon yapılan bölge de acı hissi üzerinde etkilidir. Hassas bölgeler, örneğin bikini bölgesi veya yüz, daha fazla hassasiyete neden olabilir. Ancak modern lazer epilasyon teknolojileri, bu bölgelerde dahi minimum acı ile etkili sonuçlar sağlamak üzere tasarlanmıştır.

Profesyonel Yaklaşım: Shinest Clinic olarak, deneyimli ve uzman bir ekiple çalışarak müşterilerimizin epilasyon sürecinde maksimum konforu yaşamalarını hedefliyoruz. Uygulama öncesinde ve sırasında müşteri ile iletişim kurarak herhangi bir endişeyi hafifletmeyi amaçlıyoruz.

Lazer Epilasyon Tamamı Bittikten Sonra Çıkan Tüyler Nasıl Alınmalı?

Lazer epilasyon sonrasında çıkan ince ve az tüylerin doğru bir şekilde yönetilmesi konusunda önemli bilgiler sunuyoruz.

Lazer Epilasyon Sonrasında Tüy Bakımı: Lazer epilasyon tamamlandığında, çıkan tüyler genellikle daha ince ve az miktarda olabilir. Bu dönemde, kıl kökünü koparan ağda, cımbız, epilatör veya jilet gibi yöntemlerden kaçınılmalıdır. Bu tür yöntemler, lazer epilasyonun kalıcı etkisini azaltabilir ve tüylerin tekrar kalınlaşmasına neden olabilir.

Düzenli Bakım Seansları: Lazer epilasyon süreci düzenli seanslar gerektirir. Tamamlandıktan sonra, belirli aralıklarla senede bir veya daha fazla seansla işleme devam edilmelidir. Bu seanslar, çıkan tüylerin azalmasına ve kalitesinin düzelmesine katkı sağlar.

Sabır ve Uzman Tavsiyeleri: Lazer epilasyonun tamamlanması zaman alabilir ve sabır gerektirir. Uzmanların önerilerine uymak, düzenli olarak planlanan seanslara devam etmek önemlidir. Bu şekilde, istenmeyen tüylerin kalıcı olarak azalması ve incelmesi sağlanabilir.

Sonuç: Kalıcı ve Etkili Çözüm: Lazer epilasyon, sabır ve düzenli bakım ile kalıcı ve etkili sonuçlar elde etmenin bir yoludur. Tamamlanan seanslar sonrasında, sık aralıklarla seansa devam edilmesi tüy oluşumunu kontrol altında tutar ve istenmeyen tüylerin çıkışını engeller.